• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اخبار
دکتر علی اکبر صالحی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران صبح روز یکشنبه 22 اسفند ماه از مرکز بهداشتی، درمانی سینا بازدید کرد. در این دیدار که با استقبال و همراهی، دکتر ایرج حریرچی قائم مقام و معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر غلامرضا پورمند، رییس و جمعی از مدیران و پزشکان این مرکز صورت گرفت، دو بخش جدید کت لب آنژیوگرافی مورد استفاده در بازکردن عروق و مرکز جدید اورژانس، که بازسازی و تجهیز شده است، افتتاح شد. در بخشی از این بازدید دکتر پورمند ضمن تقدیر و تجلیل از دکتر صالحی به دلیل تلاش های ارزشمند ایشان در به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته ای و احقاق حقوق کشور در زمینه هسته ای، به تشریح فعالیت های بخش های مختلف مرکز بهداشتی درمانی سینا پرداخت. 
دکتر صالحی با بیان اینکه بیمارستان سینا یکی از پایگاه های اصیل خدمتگزاری در جمهوری اسلامی ایران است، از مسئولین، مدیران و تلاشگران این مرکز تقدیر کرد و گفت: ما باید به عنوان یک ایرانی به سه چیز افتخار کنیم. افتخار می کنیم که مسلمانیم و افتخار می کنیم که ایرانی هستیم. ملت ایرانی جزء معدود ملت هایی است که توانسته در مقابل امتحان تاریخ سربلند بایستد، با 3000 سال تاریخ مکتوب افتخار آفرین باشد و همچنان به عنوان یک ملت عرض اندام کند. این شکر الهی دارد. شکر سوم اینکه خداوند توفیق داده با درک این انقلاب و حضور در ایران بتوانیم هر کدام از ما در بخشی از مسئولیت های موجود خدمت کنیم. انشاء ا.. مورد قبول درگاه الهی و برآمده از نیت خداپسندانه باشد. این سه شکر ویژه مسلمان بودن ایرانی بودن و در حال خدمت بودن را نباید فراموش کنیم.
معاون رییس جمهور با اشاره به آیه رَبِّ زِدنی عِلمًا، به توصیف علم و حکمت پرداخت و گفت: علم ناظر بر امور نظری است و همان دانش و آگاهی است. حکمت ناظر بر امور عملی است و از اصول آن این است که شما باید سره را از ناسره جدا کنید و اولویت بندی را تشخیص بدهید.
دکتر صالحی با بیان اینکه چرا در قدیم پزشک را حکیم می خواندند، افزود: پزشک باید علم و فراتر از آن باید تشخیص داشته باشد و پزشکی که علم و تشخیص را دارد، حکیم است. پزشک اولویت های مریض را تشخیص می دهد که ناشی از حکمت اوست.
رییس سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: پزشکان بخودی خود و ناخواسته حکیم هستند و این لطف الهی است. آنجا که می فرماید العلم علمان، علم الادیان و علم الأبدان در خصوص پزشک گفته شده و بدین معنی است که دو علم اساسی داریم. یکی علم روح انسان و دیگر علم جسم انسان است. اینها به دو بعد مادی و جسمانی و معنوی و روحانی انسان می پردازند. انسان باید این دو بعد را سالم و کامل داشته باشد تا بتواند اوج بگیرد. حضرت رسول می فرماید انسانی کامل است که هم بال معنویت و روحانیت را داشته باشد و هم بال جسمانیت و معیشت را.
ایشان ادامه داد: می فرماید "من لا معاش له لا معاد له" کسی که معیشتی ندارد معاد هم ندارد. هم جسم مهم است هم روح. اتفاقاً پزشک هم علم الابدان را دارد و بر اساس حکمتی که دارد بعد ادیان یعنی بعد دینی و روحانی انسان را هم دارد. شما مفتخر به این هستید که خداوند می فرماید "کفی بی عزّاً ان اکون لک عبدا" شما این افتخار را دارید که عبدی خالص برای خدا هستید. مخصوصاً اگر با درک کسب رضای خدا باشد. پزشک واسطه فیض الهی است. باز خداوند می فرماید " ابی الله ان یجری الامور الا باسبابها"  خداوند امور را با اسباب خودش انجام می دهد. یعنی اگر کسی مریض است و باید جراحی بشود، خدا کسی را به نام پزشک مامور می کند که یک دستش در دست خداست و دست دیگرش روی مریض است. جراحی می کند و به اذن و فیض خدا که از درون پزشک عبور می کند او شفاء پیدا می کند.
دکتر صالحی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تلاش و تدبیر مسئولان نظام، دستگاه های مختلف، اعضای تیم مذاکره کننده و جمع کثیری که سربازان گمنام بودند و بار زیادی بر دوش داشتند، در دستیابی به توافق هسته ای برجام، گفت: در مجموع به شرایط کشورمان بسیار امیدوارم. البته برای تحلیل درست از آنچه که طی 37 سال انقلاب شاهد بودیم، باید دو عنصر تدبیر و تقدیر را مورد توجه قرار دهیم. می فرماید العبد یدبر و الله یقدر. بنده تدبیر می کند اما تقدیر دست خداست. در طول انقلاب دولتمردان ما نیز واقعاً تدبیر کردند اما یادمان باشد که کسی دیگر تقدیر را بهم می زند.
رییس سازمان انرژی اتمی افزود: واقعیت این است که در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین المللی کشوری در حال توسعه نیست بلکه تنه به تنه قدرت های جهانی می زند و عرض اندام می کند و کلید طلایی خاورمیانه دست ایران است. حضور ما در خاورمیانه واقعیت است و کسی نمی تواند کتمان کند. خداوند می فرماید " وَلا تَهِنوا وَلا تَحزَنوا وَأَنتُمُ الأَعلَونَ إِن کُنتُم مُؤمِنینَ یعنی شما مطمئن باشید که بالا می روید به شرطی که ایمانتان را حفظ کنید.
در بخش دیگری از این برنامه دکتر صالحی و دیگر مسئولان و مدیران حاضر پس از افتتاح دو بخش ذکر شده در بالا از بخش هایی از سینا از جمله بخش جراحی فک و صورت، ام. اس. و نورولوژی مردان بازدید کرد و با عیادت از تعدادی از بیماران، شاخه گلی به آنها اهداء کرد. 

نسخه قابل چاپ