1400/3/25 سه‌شنبه
1400/3/3 دوشنبه
لوگو سایت

دیپلماسی عمومی - جوابیه ها / اطلاعیه ها

.

پاسخ سازمان انرژی اتمی در خصوص اظهارات یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری

1396/2/1519:59
تعداد بازدید: 1794 بار

اداره کل دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی در پاسخ به اظهارات جناب آقای میرسلیم در دومین مناظره انتخاباتی در خصوص صنعت هسته‌ای کشور و فعالیتهای سازمان انرژی اتمی بیانیه ای به شرح ذیل صادر کرد:

«
با شناخت از آقای میرسلیم به عنوان فردی متدین و با سابقه از اعلام نظر در خصوص موضوعات هسته ای به شکلی که ایشان در مناظره مطرح کردند تعجب می‌شود. ایشان به توقف صنعت هسته ای اشاره کردند در حالی که آمار و دلایلی برای این موضوع ارایه نکردند.
لازم به یادآوری است که در حال حاضر هزاران سانتریفیوژ در حال غنی‌سازی هستند،‌چیزی که هیأت حاکمه ‌آمریکا به خصوص شخص اوباما انتظار آن را نداشت.
حتماً به خاطر می‌آوریم که آقای اوباما اعلام کرد اگر می توانستم پیچ و مهره های صنعت هسته ای ایران را باز می کردم. در کنار غنی سازی، تولید آب سنگین به میزان بیش از گذشته ادامه دارد. در حالی که ده ها تن محصولات آب سنگین خود را به همان کشوری که به دنبال تعطیلی کارخانه آب سنگین بود صادر کردیم.
توجه شما را به گفته های دیوید آلبرایت جلب می کنیم که چگونه دولت آمریکا را به خاطر تسلیم شدن به ایران در نتیجه خرید آب سنگین مورد انتقاد قرار داده و می گوید با این خرید، هم ترس کشورهای دنیا را از خرید آب سنگین از ایران ریختید و هم باعث تبلیغ تجاری آب سنگین ایران شدید.
جناب آقای میرسلیم حتماً شنیده اید که گاز UF6 به ماشین پیشرفته IR-8 با حداقل 20 برابر قدرت IR-1 تزریق شد؛ ماشینی که دولت آمریکا به دنبال از بین بردن آن بود. ارایه ده ها دستاورد بزرگ در روز 20 فروردین، روز ملی فناوری هسته ای نمونه دیگری از حرکت پرشتاب و رو به جلو صنعت هسته ای کشورمان است که اخبار آن به سمع و نظر مردم رسیده است.
جنابعالی به اخراج دانشمندان هسته ای اشاره کرده‌اید در حالی که هیچ دلیل و مدرکی هم ارایه ننمودید. این موضوع آخر متأسفانه ترفند عده ای بود که به دنبال بحران آفرینی برای صنعت هسته ای کشور بودند که در کمیسیون های مختلف مجلس دوره گذشته مورد بررسی دقیق واقع گردید و نادرستی آن مشخص شد.
به اطلاع جنابعالی می رساند سازمان انرژی اتمی ایران دارای بیش از 14 هزار نیرو به شکل رسمی، قراردادی،‌ پروژه ای و شرکتی می باشد. جهت استحضار جنابعالی هیچ دانشمندی و یا کارمند رسمی حتی یک نفر در طول دولت یازدهم اخراج نشده است. بدیهی است که در غالب شرکت ها و پروژه ها هنگامی که کار پروژه ای به انتها می رسد افراد درگیر در آن پروژه ممکن است در پروژه دیگری مشغول شده و یا به کار آنان خاتمه داده شود. این رویه جدیدی نبوده و در طول عمر صنعت هسته ای کشورمان به صورت یک روند طبیعی ادامه داشته است.
در پایان از جنابعالی به عنوان فردی متدین انتظار دارد با بررسی دقیق شنیده های خود از طرح موضوعاتی که می تواند باعث ایجاد شبهه در بین مردم گردد خودداری فرمایید. ضمن اینکه سازمان انرژی اتمی آمادگی دارد چنانچه مدارک و مستنداتی ارایه فرمایید آن را مورد رسیدگی قرار داده و نتیجه را به ملت شریف ایران اعلام نماید.»

پربازدیدترین ها

مطالب مرتبط

آرشیو مطالب

  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
login