1400/3/25 سه‌شنبه
1400/3/3 دوشنبه
لوگو سایت

مواضع سازمان انرژی اتمی ایران

.

مهندس اسلامی:

نظارت آژانس بین‎‌المللی انرژی اتمی مطابق ضوابط پادمانی ادامه دارد

1401/5/408:26
تعداد بازدید: 169 بار

معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران درباره اثرات به‌کارگیری از استعدادها و نخبگان در بدنه اجرایی دولت گفت: اساس انقلاب اسلامی بر پایه احساس مسئولیت و مردم بوده و باید به این آیه اشاره کرد که « ألا كُلُّكُم راعٍ و كُلُّكُم مَسؤولٌ عَن رَعِيَّتِه » و این‌گونه نیست که مسئولان فقط برای دولت و نظام حاکمیت باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان انرژی اتمی ایران، مهندس محمد اسلامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه هم‌افزایی مدیریت ایران 1401 تصریح کرد: هر زمان توانستیم مردم را در جایگاه خود و به‌موقع در امور مشارکت دهیم و سهیم کنیم، موفق بوده‌ایم؛ نمونه‌های این مسئله را می‌توان در زمان انقلاب و همچنین دوران دفاع مقدس جستجو کرد.
وی درباره برگزاری چنین نمایشگاهی برای نخستین بار گفت: کشور باید توسعه یابد و مردم محور باشند، راه‌حل آن سازماندهی چنین همکاری‌ها و هم‌افزایی‌هایی است و این موارد باید تقویت شود و در اصل فکر درست محسوب می‌شود. البته در این مسیر نباید تحقق خواسته‌ها را فقط به دولت معطوف ساخت؛ یکی از معضلات کشور این است که در بسیاری از موارد؛ مطالبه گری از دولت به وجود می‌آید درحالی‌که دولت دارای توان و بودجه محدودی است و نمی‌تواند به تمام موارد پاسخ دهد؛ درنتیجه عده‌ای از اینکه طرح‌های آن‌ها اجرانشده است؛ احساس ناامیدی می‌کنند.
وی افزود: اما زمانی که با ایده هم‌افزایی حرکت شود و مردم مسائل را احصا کرده و دست به خلق راه‌حل بزنند ؛ شاهد تغییرات مثبت خواهیم بود و حتم بدانید مردم با استفاده از راه‌حل‌های خلاقانه، مسائل را پیش می‌برند زیرا رفع مشکلات و ... الزاماً به تصمیمات یک مدیر دولتی منتهی نخواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: این موارد در یک جامعه رخ می‌دهد و باید توجه داشت که جامعه دارای پتانسیل بی‌انتهاست و در این میان جامعه ایرانی هم به لحاظ فرهنگ و هم به سبب اراده و ایمان، قدرتمند محسوب می‌شود.
اسلامی اظهار کرد: امروز شاهد جای خالی چنین تفکری در جامعه هستیم؛ درحالی‌که تقویت هم‌افزایی می‌تواند نقش مؤثری در جامعه داشته باشد.
رییس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: به مؤسسان احیای این تفکر، تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم در سایه برگزاری این رویداد، شاهد ایجاد انگیزه مضاعف در میان همه گروه‌ها و تشکل‌های فعال در این عرصه بوده و همچنین شاهد نقش‌آفرینی بهتر آن‌ها در این زمینه باشیم تا بتوانیم در این مسیر بیش از گذشته ، ظرفیت‌ها را گسترش دهیم.
وی تأکید کرد: هرچه میزان ظرفیت ما در این عرصه گسترش یابد به همان میزان شاهد تأثیرگذاری بیشتر و افزون شدن میزان مقاومت خواهیم بود و در پرتو این شرایط می‌توان اثرگذاری برای عبور از چالش‌ها را به سهولت محقق کنیم.

ایران هیچ‌گاه پنهان‌کاری هسته‌ای نداشته است
وی درباره آخرین اخبار در حوزه فعالیت‌های صنعت هسته‌ای کشور اظهار کرد: بسیار مهم است تا همه مردم و مسئولان کشور، حافظه تاریخی خود را به هنگام کنند؛ 20 سال است که این کشورها به جمهوری اسلامی ایران اتهام می‌زنند ؛ هر روز یک جای جدید را آدرس داده‌اند؛ بررسی‌های تاریخی نشان می‌دهد به‌صورت مرتب پرونده ما را به شورای امنیت سازمان ملل ارجاع داده و علیه ما قطعنامه وضع کرده و علیه ما تحریم اعمال کرده‌اند.
اسلامی اضافه کرد: در طول این20سال؛ همه دولت‌های گذشته مذاکره کرده‌اند و حاصل این مذاکرات تبدیل به سند برجام در چارچوب خاص خود شده است، اکنون این کشورها دوباره اتهامات قبلی را در قالب اسناد جعلی و مکان‌ها و مدارک ادعایی بر روی میز گذاشته‌اند؛ اساس پذیرش جمهوری اسلامی ایران در برجام، این بوده است که رفع اتهامات صورت گیرد و اعتمادسازی شود و جمهوری اسلامی پذیرفته که فعالیت‌های غنی‌سازی اورانیوم را محدود کند ، ظرفیت و سرعت حرکت خود را کاهش دهد تا اعتمادسازی اتفاق بیافتد اما طرف مقابل پایبند نبوده است.
وی تصریح کرد: هنگامی‌که نظارت‌ها تشدید شده و جمهوری اسلامی ایران موارد را پذیرفته، برای رفع اتهامات علیه کشور بوده است.
رئیس سازمان انرژی اتمی درباره نصب دوربین‌های برجامی توضیح داد:  دوربین‌های برجامی باهدف رفع اتهامات نصب شد و اگر قرار بود اتهامات پابرجا بماند، دلیلی نداشت تا دوربین‌های برجامی وجود داشته باشد. بنابراین این دوربین‌ها به دست آژانس بین‌المللی انرژی اتمی جمع و پلمپ شده و در تأسیسات نگهداری می‌شود.
وی عنوان کرد: متأسفانه شاهد به‌اصطلاح نوعی«لفاظی» از سوی طرف مقابل هستیم درحالی‌که باید گفت جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه پنهان‌کاری نداشته است و هیچ زمانی درزمینه غنی سازی خارج از چارچوب و بدون هماهنگی با آژانس اقدام نکرده‌ایم و ایجاد ظرفیت آب‌سنگین و همه زیرساخت‌های صنایع اتمی ایران با هماهنگی آژانس و تحت نظارت آن‌ها بوده و اکنون نیز این نظارت وجود دارد و کسی تصور اشتباه نکند؛ زیرا آژانس هم‌اکنون در سازمان انرژی اتمی و همه تأسیسات، مطابق ضوابط پادمان، مستقر بوده و در حال انجام نظارت‌های خود است.
رییس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: دوربین‌های فراپادمانی که به‌اصطلاح برجامی نامیده می‌شود در اصل به توافقنامه برجام مرتبط است و اگر طرف‌های مقابل به این توافقنامه بازگشتند، همان‌طور که در برجام با شرح و بسط  PMD را بستند، دوباره همان کار را انجام دهند، حتم بدانند ما نیز زمانی که اطمینان حاصل کنیم که شیطنتی قرار نیست انجام شود، نسبت به اتخاذ تصمیم مناسب  اقدام خواهیم کرد.


رویداد هم افزا چیست؟

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان انرژی اتمی ایران، نخستین نمایشگاه هم‌افزایی مدیریت ایران 1401  با هدف کشف استعدادها و به کارگیری آن‌ها در بدنه اجرایی دولت در حال برگزاری است.
رویداد هم افزا قصد دارد به گسترده ترین و کاربردی ترین زیرساخت برای اتصال و ارتباط با مدیران کشور با موسسات، شرکت ها و مجموعه های مردمی تبدیل شود. هم افزا سکویی است برای معرفی و ارائه ظرفیت های مردمی به مدیران کشور.
رویداد هم افزار موجب؛ 1. ارتقاء سطح مدیریت کشور؛ 2. شکل گیری تعاملات و همکاری‌های موثر؛ 3. ارتقاء سطح موسسات، شرکت ها و مجموعه های مردمی؛ 4. ایجاد سامانه دائمی به عنوان زیرساختی برای ارتباط مدیران با موسسات، شرکت ها و مجموعه های مردمی؛ 5. تهیه و تدوین نقشه های محتوایی و الگوهای موفق حل مسئله خواهد شد.
از جمله مزیت های رویداد هم افزا برای مدیران کشور می‌توان به شناسایی شرکت های دانش بنیان و موسسات کارآمد برای حل چالش ها؛ استفاده از ظرفیت جوانان متخصص برای رفع نیازها؛ تحول در مدیریت کشور و حرکت به سمت بهره گیری از نخبگان و جوانان؛ سرعت عمل بخشیدن به روند حل چالش ها؛ افزایش بهره وری در مشارکت با شرکت ها و موسسات کارآمد و تعیین محتوا، خدمات و محصولات مورد نیاز اشاره کرد.
گفتنی است؛ هم افزار سامانه دائمی برای ارتباط مداوم محسوب می‌شود و براساس آن؛ ارائه خدمات آموزشی به شرکت ها و مجموعه ها؛ انجام تمام مراحل ثبت نام، گروه بندی و فرآیندهای تبلیغاتی؛ ایجاد بسترهای ارتباط و همکاری؛ قابلیت ساماندهی همکاری‌ها و عقد قراردادها؛ ارائه مشاوره های حقوقی و راهکارهای تعاملاتی میان مدیران؛ ارائه نظام مسائل به صورت تخصصی و منطقه ای، گزارش آخرین اخبار، وقایع و برنامه ها در سامانه و مشاهده غرفه مجازی شرکت ها، موسسات و مجموعه های مردمی به تفکیک استان و حوزه فعالیت آن‌ها امکان پذیر است. این رویداد از تاریخ 2 تا 4 مرداد 1401 در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) تهران در حال برگزرای است.

مطالب مرتبط

 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 16187221
  تعداد بازدید این صفحه: 41013
  در امروز: 49727

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
login