1400/3/25 سه‌شنبه
1400/3/3 دوشنبه
لوگو سایت

آخرین اخبار صنعت هسته‌ای

.

نظرخواهی عمومی درباره پیش‌نویس «لایحه مسئولیت مدنی در قبال خسارت هسته‌ای»

1400/8/1715:31
تعداد بازدید: 604 بار

سازمان انرژی اتمی ایران از صاحب‌نظران، کارشناسان و اشخاص حقیقی و حقوقی دعوت می‌کند تا دیدگاه‌های انتقادی و اصلاحی در خصوص پیش‌نویس «لایحه مسئولیت مدنی در قبال خسارت هسته‌ای» را در راستای تکمیل و جامعیت لایحه مزبور برای این سازمان ارسال نمایند.

سازمان انرژی اتمی ایران در راستای بند نهم سیاست‌های کلی قانون‌گذاری ابلاغی مقام معظم رهبری و منشور حقوق شهروندی، برای جلب مشارکت بیشتر عموم، ذی‌نفعان، دستگاه‌ها و نهادهای ملی و متخصصین، پیش‌نویس «لایحه مسئولیت مدنی در قبال خسارت هسته‌ای» ویرایش چهارم که از سال 1395با بررسی اسناد بین‌المللی و مطالعات تطبیقی، شناسایی ضعف‌ها و خلأهای موجود در نظام حقوقی ایران آغاز و با مشارکت و همفکری صاحب‌نظران و متخصصان دستگاه‌های مرتبط، مشتمل بر پنج فصل و سی ماده تدوین‌شده است را قبل از تقدیم به دولت در معرض نظرخواهی عمومی قرار می‌دهد.
به همین منظور از صاحب‌نظران، کارشناسان و اشخاص حقیقی و حقوقی علاقه‌مند دعوت می‌شود تا دیدگاه‌های انتقادی و اصلاحی خود را نسبت به پیش‌نویس مذکور، بویژه در خصوص ضرورت تصویب قانون خاص، احکام پیش‌بینی‌شده، ضمانت اجراهای مقرر، کارآمدی و قابلیت اجرای قانون، مقدمات و لوازم تصویب و اجرای کارآمد آن، به آدرس اعلام شده ارسال کنند.
این اظهارنظرها چه در فضای عمومی و چه در قالب مکاتبه با سازمان انرژی اتمی ایران می‌تواند در فرآیند بررسی، تکمیل و جامعیت پیش‌نویس لایحه مزبور مؤثر واقع شود.
علاقه‌مندان می‌توانند نظرات خود را به رایانامه majles@aeoi.org.ir یا به نشانی تهران انتهای کارگر شمالی سازمان انرژی اتمی ایران ـ دفتر امور مجلس و معاهدات هسته‌ای ارسال نمایند.

منبع خبر: دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی

آرشیو خبر

پربازدیدترین ها

مطالب مرتبط

آرشیو مطالب

  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
login