1400/3/25 سه‌شنبه
1400/3/3 دوشنبه
لوگو سایت

آخرین اخبار صنعت هسته‌ایآخرین اخبار صنعت هسته‌ای

.

رییس پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای:

رفع نیازها و بهبود وضعیت سایر صنایع در گرو همکاری با صنعت هسته‌ای

1401/11/1320:04
تعداد بازدید: 319 بار

معاون رییس سازمان انرژی اتمی ایران و رییس پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای درباره برگزاری نمایشگاه تخصصی دستاوردهای صنعت هسته‌ای کشور گفت: عمده تلاش‌های سازمان انرژی اتمی ایران ناظر به رفع نیازهای جامعه و مردم در حوزه‌های صنعت، کشاورزی، پزشکی  و انرژی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان انرژی اتمی ایران، دکتر سید امیرحسین فقهی با بیان این مطلب در حاشیه برگزاری پنجاه و سومین نمایشگاه تخصصی دستاوردهای صنعت هسته‌ای کشور اظهار کرد: خوشبختانه در 1.5 سال اخیر شاهد بهبود و افزایش تلاش‌ها در زمینه ارتقا فعالیت‌ها ‌و دستیابی به فناوری‌های نوین در سازمان انرژی اتمی بوده‌ایم.
وی تاکید کرد: یکی از دستاوردهای صنعت هسته‌ای، ارتقای سطح سایر صنایع است؛ به این معنا که هر صنعتی که با صنعت هسته‌ای کشور همکاری داشته باشد، در رفع نیازها و ساخت تجهیزات می‌تواند بهبود روند حل مسایل و رفع نیازها را مشاهده کند. زیرا استانداردها در صنعت هسته‌ای به مراتب از بسیاری از صنایع بالاتر بوده،‌ میزان دقت‌ نیز در انجام امور چند برابر است که این موارد می‌تواند نشان‌دهنده چرایی حضور صنعت هسته‌ای و کمک آن به سایر بخش‌ها باشد.
فقهی تصریح کرد: همکاری و حضور سازمان انرژی اتمی و صنعت هسته‌ای، منجر به ارتقا و رشد سایر صنایع کشور خواهد شد برای نمونه اکنون صنعت خودروسازی در صورت همکاری با صنعت هسته‌ای شاهد ارتقای سطح کیفی خودروهای خود خواهند بود، صنایع هوایی و ریلی نیز شامل این موارد می‌شود و به این صورت می‌تواند وضعیت کیفیت بیشتر صنایع را با همکاری صنعت هسته‌ای و به وسیله فناوری ارتقا داد.
فقهی درباره تاثیرات فناوری در حوزه پزشکی بیان کرد: در حوزه پزشکی هر سال شاهد تولید رادیو داروهای تشخیصی و درمانی هستیم و این داروها مراحل بالینی خود را به‌تدریج طی می‌کنند که این مساله موجب ارتقای سطح تشخیص در کشور شده و خوشبختانه بسیاری از پزشکان از این روند رضایت دارند و به صورت مستمر پیگیر دستاوردهای جدید سازمان انرژی اتمی و پژوهشگران صنعت هسته‌ای در این حوزه هستند.
معاون رییس سازمان انرژی اتمی در این مراسم گفت: ارتقای صنعت هسته‌ای کشور، با تحقیقات و پژوهش های پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای شتاب می‌گیرد.
وی افزود: پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای سال‌هاست به صنعت هسته‌ای کمک می‌کند تا نتایج عمده تحقیقات در آزمایشگاه‌ها و ماموریت‌ها و اهداف این سازمان محقق شود.
فقهی گفت: یکی از ماموریت مهم  پژوهشگاه راه اندازی سایت هسته‌ای در استان فارس و کمک به راه‌اندازی نیروگاه‌های اتمی در حاشیه خلیج فارس است.

پربازدیدترین ها

مطالب مرتبط

آرشیو مطالب

  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :