1400/3/25 سه‌شنبه
1400/3/3 دوشنبه
لوگو سایت

آخرین اخبار صنعت هسته‌ای

.

همزمان با میلاد امام علی(ع) و روز پدر انجام شد؛

دیدار مهندس اسلامی با خانواده شهیدان «دماوندی‌پور» و «منشادی»

1401/11/1518:25
تعداد بازدید: 406 بار

همزمان با خجسته میلاد مولی‌الموحدین، حضرت علی (ع) و روز پدر، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی با پدر معظم شهیدان دماوندی‌پور و نیز خانواده معظم شهید منشادی دیدار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان انرژی اتمی ایران، مهندس محمد اسلامی همزمان با میلاد حضرت علی‌(ع) و روز پدر به نمایندگی از هیات دولت و با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران  با ابوالحسن دماوندی‌پور، پدر معظم شهیدان مهدی، محمد و علیرضا دیدار و گفت‌وگو کرد.

افتخار هر دو دنیا نصیب شما شده است
اسلامی در این دیدار اظهار کرد: سه فرزند شما در راه خداوند به شهادت رسیده‌اند و افتخار هر دو دنیا نصیب شما شده است.

وی تصریح کرد: فرزندان شما در راه خداوند گام برداشتند و به شهادت رسیدند؛ یاد این عزیزان را گرامی می‌داریم و بابت تربیت چنین فرزندانی به شما افتخار می‌کنیم.  

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: تعداد خانواده‌هایی که به انقلاب اسلامی خدمت کرده‌اند در کشور زیاد است اما عزیزانی که چند شهید تقدیم کشور کرده‌اند به رستگاری نائل شده‌اند که انشالله خداوند به شما و عزیزانتان عزت و سربلندی عطا کند.

معاون رییس جمهور در پایان سلام و پیام دولت را به خانواده معزز شهیدان دماوندی‌پور ابلاغ کرد.

ابوالحسن دماوندی‌پور نیز در دیدار با معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی گفت: محمد آقا فرزند بزرگم در شوش به شهادت رسید و آقا علیرضا، پسر دیگرم در سن 20 سالگی و در عملیات فتح‌المبین به شهادت رسید، آقا مهدی پسر دیگرم جانباز شیمیایی بود که سرانجام به فیض شهادت نائل آمد.

وی تاکید کرد: همه فرزندانم بسیار مودب بودند و همواره احترام بنده را داشتند؛ آنها با حقوقی که می‌گرفتند خانواده‌های بی‌بضاعت را تحت پوشش قرار داده بودند. آنها در قبال همرزمان خود نیز احساس مسئولیت کرده و همکاری فراوانی داشتند و هیچ‌گاه از مسیر ایثار و گذشت خارج نشدند.


دیدار با خانواده نخستین شهید سازمان انرژی اتمی ایران

همچنین پس از این دیدار، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی با خانواده شهید پرویز منشادی، نخستین شهید سازمان انرژی اتمی که در جریان تظاهرات مردمی در سال 1357 به شهادت رسیده است، دیدار کرد و به گفت‌وگو پرداخت.
 

اسلامی در این دیدار بیان کرد: انشاالله روح شهید پرویز منشادی شاد باشد؛ شهدای انقلاب اسلامی همواره در مظلومیت بوده‌اند و در دوران خفقان و شرایط سختی که برای مبارزه بود، ‌آنها با ایمان فراوان و استوار در راه حق باقی ماندند، به مبارزه ادامه دادند و از ادامه مسیر نهراسیدند.

وی تصریح کرد: شهید منشادی جزو چنین مبارزانی بود و انشاالله روح ایشان شاد باشد.

وی افزود: همه باید نسبت به تاریخ اطلاعات کافی داشته باشند زیرا دشمنان به دنبال این هستند که مردم حافظه تاریخی خود را از دست بدهند و نتوانند دوست و دشمن را به خوبی تشخیص دهند.  

رییس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: متاسفانه به دلیل گذشت زمان از شهدای انقلاب کمتر نام‌برده می‌شود، در سازمان انرژی اتمی یاد و خاطره شهید منشادی را گرامی و زنده نگاه می‌داریم.

فرزند شهید منشادی نیز در دیدار با رییس سازمان انرژی اتمی گفت: پدرم در دوره انقلاب دارای سوابق مبارزاتی بوده است.

همسر شهید منشادی هم بیان کرد: هیچ‌گاه نبود همسرم برای بنده عادی نشده است و پس از شهادت، پیکر ایشان را دفن کرده بودند و اجازه عزاداری به بنده و خانواده داده نشد.

خانواده شهید منشادی از حضور مهندس اسلامی به عنوان بالاترین مقام سازمان انرژی اتمی و مسوولان سازمان و بنیاد شهید و امور ایثارگران جمهوری اسلامی ایران بابت این دیدار تشکر کردند.

گفتنی است به مناسبت میلاد با سعادت امیرالمؤمنین حضرت علی (ع) نمایندگان هیات دولت با  70 نفر از پدران چند شهیدی دیدار و سلام و پیام دولت را به خانواده معزز شهدا ابلاغ کردند.  

آرشیو خبر

پربازدیدترین ها

مطالب مرتبط

آرشیو مطالب

  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
login