1400/3/25 سه‌شنبه
1400/3/3 دوشنبه
لوگو سایت

آخرین اخبار صنعت هسته‌ای

.

رییس سازمان انرژی تاکید کرد:

لزوم رساندن پیام مظلومیت مردم یمن به گوش جهانیان

1401/12/1510:37
تعداد بازدید: 144 بار

معاون رییس جمهور گفت: رساندن پیام مظلومیت مردم یمن به گوش جهانیان و کمک کردن به آن‌ها امری مسلم و تکلیفی فردی و گروهی به شمار می‌آید و برگزاری همایش بین‌المللی همبستگی نخبگان جهان با مردم این کشور یک جهاد کبیر در بخش روایی برای آن‌ها محسوب می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی ایران، روز دوشنبه 15 اسفندماه، همایش بین‌المللی «همبستگی نخبگان جهان با مقاومت مردم یمن» میزبان مهندس محمد اسلامی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی بود.

مهندس محمد اسلامی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی به عنوان یکی از سخنرانان این مراسم با ضروری دانستن رساندن پیام مظلومیت مردم عزیز و شریف یمن به گوش جهانیان ، اظهار کرد: امروز ظلم ظالم و مظلومیت مظلوم در حداکثر تراز خود حرکت می‌کند؛ شرایط، مدل و الگوی کنونی به ما تکلیف می‌کند که قدرت پیام‌رسانی بیشتری داشته باشیم و ارزش بالاتری برای آن قائل شویم. باید با کار رسانه‌ای قدرتمند؛ حقیقت و پیام حقانیت مردم مظلوم یمن را مطرح کرده و روی تکرار آن بیش از پیش تلاش کنیم.
رییس سازمان انرژی اتمی با تاکید بر اینکه امروز در جهان شاهد یک وارونگی در بیان و شنیده شدن پیام حق هستیم، گفت: ملت و حکومت یمن تسلیم نمی شوند و دشمنان حقانیت این ملت را بر نمی‌تابند. با این حال شاهد هستیم که ملت یمن قوی‌تر و استوارتر از همیشه برای حفظ انقلاب خود جانفشانی می‌کنند.
معاون رییس جمهور با تاکید دوباره بر اینکه رساندن پیام مظلومیت مردم یمن به گوش جهانیان و کمک کردن به آن‌ها امری مسلم بوده و یک تکلیف فردی و گروهی به شمار می‌آید، اظهار کرد: برگزاری این همایش یک جهاد کبیر در بخش روایی برای مردم یمن محسوب می‌شود؛ اینگونه برنامه‌ها باید تداوم داشته باشد و گسترش یابد. بنابراین لازم است مدعوین از کشورهای مختلف حضور داشته باشند تا پیام آور مظلومیت مردم یمن باشند و بتوانند جابه جا شدن حق و باطل را در افکار جهانیان مدیریت کنند. هرچند که آزاداندیشان جهان حقایق را به سهولت دریافت می‌کنند اما امپراتوری رسانه، کار خود را انجام می‌دهد.
وی در پایان گفت: از خداوند متعال برای برگزارکنندگان این همایش توفیق روزافزون مسألت دارم و امیدوارم در رساندن حقانیت جبهه مقاومت بیش از تلاش کنند و در این راه ثابت قدم باشند.اطلاع رسانی و معرفی همایش در سراسر دنیا

در ابتدای این مراسم، دکتر شهره پیرانی، دبیر علمی همایش گفت: از یک‌سال پیش صحبت های اولیه برای برگزاری این همایش در دانشگاه شاهد آغاز شد. با توجه به این‌که موضوع حساسی بود باید زمینه های آن را چه در داخل و چه در خارج از کشور فراهم می‌کردیم و با توجه به این موارد، دبیرخانه همایش از اردیبهشت ماه و  به صورت رسمی آغاز به کار کرد.
 
وی افزود: کمیته علمی نیز برای این همایش در نظر گرفته شد و اطلاع‌رسانی‌های لازم را در سرتاسر دنیا آغاز کردیم. تمرکز اصلی ما داخل ایران و کشورهای حوزه مقاومت بود اما از طریق رایزن‌های فرهنگی سعی کردیم با تمام نقاط دنیا ارتباط بگیریم و همایش را به آنها معرفی کنیم.
دبیر علمی همایش ادامه داد: در بخش جانبی این همایش، 70 مقاله دریافت کردیم که هفت مقاله متعلق به اساتید دانشگاه صنعا یمن بود. بعد از بررسی‌ها، ۱۵ مقاله به عنوان مقاله برتر برای سخنرانی و چاپ در کتابچه همایش برگزیده شدند.

گفتنی است از جمله اهداف این همایش می‌توان به بررسی ابعاد داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی بحران یمن، بررسی تبعات داخلی و بین‌المللی بحران یمن، جلب توجه نخبگان جهانی در عرصه‌های مختلف سیاسی، هنری، اجتماعی، حقوقی و رسانه‌ای به مسأله یمن و مقاومت مردم یمن اعلام همبستگی با مقاومت مردم یمن، تلاش برای جلب کمک‌های مادی و معنوی به مردم یمن برای عبور از بحران اشاره کرد.
همبستگی سیاسی نخبگان جهانی، سیاست بین الملل و مقاومت مردم یمن، همبستگی حقوقی نخبگان جهانی،حقوق بین الملل و مقاومت مردم یمن، همبستگی هنری نخبگان جهانی، هنر متعهد و مقاومت مردم یمن، همبستگی ادبی نخبگان جهانی، ادبیات پایداری و مقاومت مردم یمن، همبستگی فرهنگی نخبگان جهانی بامقاومت مردم یمن از جمله محورهای این همایش بود. 
لازم به ذکر است است همایش بین المللی همبستگی نخبگان جهان با مقاومت ملت یمن با حضور مهندس اسلامی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران، و نیز جمعی از مسولان و اندیشمندان داخلی و خارجی ۱۵ اسفند ماه جاری در دانشگاه شاهد برگزار شد.

آرشیو خبر

پربازدیدترین ها

مطالب مرتبط

آرشیو مطالب

  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
login