1400/3/25 سه‌شنبه
1400/3/3 دوشنبه
لوگو سایت

آخرین اخبار صنعت هسته‌ایآخرین اخبار صنعت هسته‌ای

.

مهندس اسلامی تاکید کرد :‌

ضرورت ایجاد یک ظرفیت گسترده روایتگری صحیح در صنعت هسته‌ای

1402/2/3120:47
تعداد بازدید: 513 بار

مراسم بزرگداشت هفته ارتباطات و روابط‌ عمومی با حضور رییس سازمان انرژی اتمی ایران، رییس شورای اطلاع‌رسانی دولت، برخی از معاونان و نیز کارکنان روابط عمومی صنعت هسته‌ای در سالن همایش‌های شرکت مادر تخصصی تولید مواد اولیه و سوخت هسته‌ای ایران (تماس) برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان انرژی اتمی ایران؛ آیین گرامیداشت روز جهانی ارتباطات و روز ملی روابط عمومی و نشست شورای هماهنگی و برنامه‌ریزی روابط عمومی‌های صنعت هسته‌ای با حضور مهندس اسلامی، معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران، دکتر سپهر خلجی، رییس شورای اطلاع‌رسانی دولت، بهروز کمالوندی، سخنگو و معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس، دکتر سید جواد احمدی، معاون سازمان و مدیرعامل شرکت تماس و جمعی از مدیران و کارکنان روابط عمومی های صنعت هسته‌ای کشوردر آخرین روز اردیبهشت ماه  برگزار شد.

معاون رییس جمهور در این مراسم ضمن تبریک به مناسبت هفته ارتباطات و روابط عمومی اظهار کرد: در عصر کنونی دشمنان فضایی به‌وجود آورده‌اند و نقاط قوت ما را نیز با روایت‌ها و سوژه‌های گوناگون برعکس نشان می‌دهند. 
محمد اسلامی تصریح کرد: بنابراین باید زمینه‌ای فراهم سازیم تا مردم کشور را به عنوان سرمایه‌های اصلی انقلاب اسلامی بتوانیم حفظ کنیم و نباید اجازه دهیم دشمنان بتوانند ذهن مردم عزیز کشور را مورد تهاجم قرار داده و باور آن‌ها را به‌هم بریزند.
وی تاکید کرد: باورسازی و ضربه‌زدن به ایمان و باور مردم مهمترین نتیجه‌ای است که دشمنان دنبال می‌کنند؛ اکنون دامنه تکلیف ما گسترده‌تر شده و باور مردم نیز این است که نباید اجازه دهیم که دشمن با استفاده از ابزار فراگیر به صورت سهل و آسان بتواند موفقیت کسب کند.
رییس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: با توجه به این موارد تکلیف روابط‌ عمومی‌ها بسیار سنگین‌تر شده و از همه فعالان عرصه روابط عمومی در صنعت هسته‌ای و به‌ویژه مدیر کل دیپلماسی عمومی سازمان که عالمانه و متعهدانه در این راه ایفای نقش می‌کنید؛ سپاسگزارم.
وی تصریح کرد: فرارسیدن این روز خجسته را تبریک عرض می‌کنم و انشاالله در این ایام فرخنده با همکاری شما عزیزان  بتوانیم در مسیر اعتلای حق گام برداریم. آگاه سازی و روایت گری صیحیح و به هنگام جزو تکالیف مستمر ماست و انشاالله ما نیز بتوانیم حقانیت انقلاب اسلامی، حقانیت اهداف جمهوری اسلامی ایران و پیشرفت کشور را تبیین کنیم.
وی ادامه داد: تمام تلاش‌های دشمنان، تحریم‌ها و سیاه‌نمایی‌ها به این دلیل بوده که جلوی پیشرفت کشور ما گرفته شود؛ برای نمونه در هر عرصه‌ای که به موفقیت دست می‌یابیم، با ناراحتی دنبال این موضوع هستند که خلاء‌ها را شناسایی کرده و بر روی آن‌ها تحلیل انجام دهند.
رییس سازمان انرژی اتمی ایران خاطرنشان کرد: زیرا از موفقیت و پیشرفت ما می‌هراسند.
وی بیان کرد: صنعت هسته‌ای برای کشور مانند خط مقدم است و روابط عمومی نیز خط مقدم صنعت هسته‌ای کشور محسوب می‌شود؛ وظایف شما در روابط عمومی صنعت هسته‌ای بسیار سنگین است و انشاالله با ممارست و با دقت حرکت کنید. باید بر روی تقویت روابط عمومی وقت گذاشت زیرا بسیار مهم است.
معاون رییس جمهور اظهار کرد: ایجاد یک ظرفیت گسترده برای روایتگری صحیح  حائز اهمیت است؛ زیرا اکنون با روایتگری مستمر علیه کشور و صنعت هسته‌ای مواجه هستیم هر هفته روایتگری‌های فراوانی از برنامه هسته‌ای ایران دارند و هر هفته نیز بسیاری از رسانه های معاند این روایت‌ها را روی آنتن می‌برند.


روابط عمومی، ویترین سازمان انرژی اتمی است
معاون سازمان انرژی اتمی ایران نیز ضمن گرامیداشت هفته ارتباطات و روابط عمومی خطاب به اعضای شورای هماهنگی و برنامه‌ریزی روابط عمومی‌های صنعت هسته‌ای گفت: در طول یک‌سال گذشته همکاری تنگاتنگ و مستمری با اداره کل دیپلماسی‌عمومی به‌منظور پوشش خبری و نیز ساخت مستند از برنامه‌ها و رویدادهای این شرکت داشتیم.
 

دکتر سیدجواد احمدی بیان کرد: از بدو حضور مهندس اسلامی در سازمان انرژی اتمی ایران نسبت به تشکیل اداره روابط عمومی در معاونت‌های مختلف این سازمان تاکید شد که خوشبختانه در ماه‌های اخیر اداره روابط عمومی شرکت تماس تشکیل شده و توانسته عملکرد قابل قبولی نیز به ثبت برساند.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید مواد اولیه و سوخت هسته‌ای ایران (تماس) با تاکید بر اینکه روابط عمومی از جایگاه ویژه‌ای در سازمان انرژی اتمی برخوردار است؛ اظهار کرد: روابط عمومی در اصل پیشانی و ویترین سازمان محسوب می‌شود و پل ارتباطی بین مدیریت با کارکنان و نیز با جامعه مخاطب و هدف در بیرون از سازمان است و نقش مهمی در تصمیم‌سازی برای مدیریت دارد و می‌تواند کمک کننده مدیریت سازمان در حل مسایل و مشکلات باشد.
معاون سازمان گفت: روابط عمومی را همچنین باید گوش و چشم سازمان دانست که باید به‌شکل شفاف و با صداقت عمل کند و سکوی اتکایی برای مدیریت باشد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: روابط عمومی نقش بسیار کلیدی و موثر در سازمان‌ها و مجموعه‌ها دارد و باید به آن توجه ویژه‌ای شود.

گفتنی است در پایان این مراسم از سوی مهندس اسلامی رییس سازمان انرژی اتمی ایران، دکتر سپهر خلجی رییس شورای اطلاع‌رسانی دولت، بهروز کمالوندی سخنگو و معاون امور بین‌الملل، حقوقی و مجلس و دکتر سید جواد احمدی معاون سازمان مدیرعامل شرکت تماس از مدیران و کارکنان برتر روابط عمومی‌های صنعت هسته‌ای کشور قدردانی شد .

 

پربازدیدترین ها

مطالب مرتبط

آرشیو مطالب

  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :