1400/3/25 سه‌شنبه
1400/3/3 دوشنبه
لوگو سایت

آخرین اخبار صنعت هسته‌ای

.

با حضور معاون رییس جمهور و سرپرست وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد:

آیین رونمایی از دستاوردهای جدید صنعت هسته‌ای در حوزه کشاورزی و پزشکی

1402/3/1714:53
تعداد بازدید: 789 بار

با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران و نیز سرپرست وزارت جهاد کشاورزی از تازه‌ترین دستاوردهای این سازمان در حوزه کشاورزی و فرآورده‌های بیولوژیکی رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان انرژی اتمی ایران؛ بعد از ظهر امروز ، 17 خرداد ماه و با حضور مهندس محمد اسلامی رییس سازمان انرژی اتمی ایران؛ سیدمحمد آقامیری سرپرست وزارت جهاد کشاورزی و جمعی از مدیران این وزارتخانه و نیز دکتر سید پژمان شیرمردی و دکتر سید امیرحسین فقهی از معاونان این سازمان و همچنین جمعی از مدیران ارشد صنعت هسته‌ای کشور از دستگاه آفت‌زدای مایکروویو 60 کیلو وات و نخستین سامانه پرتودهی اشعه ایکس برای تحقیقات کشاورزی هسته‌ای، پرتودهی فرآورده‌های بیولوژیکی و عقیم‌سازی حشرات (SIT) رونمایی شد.
 

دستگاه آفت‌زدای مایکروویو 60 کیلو وات نخستین محصول صنعتی شرکت توسعه کاربرد پرتوهای ایران بر پایه فناوری امواج غیر یون‌ساز است که قابلیت آفت‌زدایی انواع مواد غذایی نظیر برنج، پسته، خرما، غلات، حبوبات و انجیر را دارد.
 

همچنین دستگاه
IRAD-BR-XR-01 یا سامانه پرتودهی اشعه ایکس برای تحقیقات کشاورزی هسته‌ای، پرتودهی فرآورده‌های بیولوژیکی و عقیم‌سازی حشرات (SIT) به عنوان یک دستگاه با فناوری پیشرفته دارای کاربرد در علم پزشکی، تحقیقات کشاورزی هسته‌ای و عقیم‌سازی حشرات است که با توجه به سیاست‌های اصولی کشور در زمینه گسترش کاربردهای صلح‌آمیز انرژی هسته‌ای در زمینه ارتقای سلامت و بهداشت مردم با تکیه بر دانش، توانایی و تجارب سودمند متخصصان داخلی در شرکت توسعه کاربرد پرتوها طراحی و ساخته شده است.

گفتنی است طراحی و ساخت دستگاه ایکس سل (XCELL) به عنوان دستگاهی با فناوری پیشرفته در انحصار چند کشور پیشرفته در جهان قرار دارد و ایران اکنون در زمره اعضای باشگاه طراحان و سازندگان این صنعت قرار گرفته است.

آرشیو خبر

پربازدیدترین ها

مطالب مرتبط

آرشیو مطالب

  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
login