1400/3/25 سه‌شنبه
1400/3/3 دوشنبه
لوگو سایت

آخرین اخبار صنعت هسته‌ای

.

دیدارهای دوجانبه رییس سازمان انرژی اتمی ایران در وین

1402/7/400:01
تعداد بازدید: 437 بار

رییس‌ سازمان انرژی اتمی ایران در حاشیه برگزاری شصت و هفتمین کنفرانس عمومی آژانس  بین‌المللی انرژی اتمی با نمایندگان هیات‌های چین و ونزوئلا دیدار کرد.

به گزارش مرکز دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی ایران؛ در نخستین روز از آغاز نشست سالانه کنفرانس عمومی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین، محمد اسلامی با نمایندگان هیات‌های چین و ونزوئلا به دیدار و گفت‌وگو پرداخت.

معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران و معاون سازمان انرژی اتمی کشور چین (CAEA) در دیداری به مرور روابط دو کشور در زمینه‌های مختلف پرداخته و در حوزه صنعت هسته‌ای درباره مباحثی نظیر ساخت نیروگاه‌های اتمی، بحث و تبادل نظر کردند.

در این ملاقات طرفین بر ضرورت همکاری‌های دوجانبه و توسعه هرچه بیشتر روابط میان ایران و چین و نیز ضرورت مقابله با یکجانبه‌گرایی تاکید کردند.


لزوم توسعه همکاری‌های ایران و ونزوئلا در حوزه پزشکی هسته‌ای

 در ادامه برنامه‌های معاون رییس جمهور، محمد اسلامی و خانم گابریلا خیمنس وزیر امور انرژی ونزوئلا با یکدیگر دیدار کردند.

در این دیدار راه‌های توسعه همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های مختلف پزشکی هسته‌ای از جمله تامین رادیوداروهای تشخیصی و درمانی و نیز تجهیزات پزشکی هسته‌ای مورد بحث قرار گرفت.
 


رییس سازمان انرژی اتمی ایران و وزیر امور انرژی ونزوئلا راه‌های توسعه روابط دو کشور در حوزه پزشکی هسته‌ای را بررسی کرده و در مواردی به توافق رسیدند.

لازم به ذکر است؛ یکی از بخش‌های آسیب‌دیده ونزوئلا در نتیجه تحریم‌های کشورهای غربی، حوزه پزشکی هسته‌ای، رادیوداروها و افزایش تعداد بیماران مبتلا به بیماری سرطان است که به دلیل پیشرفت‌های ایران در زمینه پزشکی هسته‌ای، توسعه همکاری‌های متقابل می‌تواند مشکل مردم این کشور را در این مقطع زمانی کاهش دهد.

آرشیو خبر

پربازدیدترین ها

مطالب مرتبط

آرشیو مطالب

  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
login