1400/3/25 سه‌شنبه
1400/3/3 دوشنبه
لوگو سایت

آخرین اخبار صنعت هسته‌ایآخرین اخبار صنعت هسته‌ای

.

معاون رییس جمهور:

خودباوری، بالندگی و اقتدارآفرینی، حاصل تفکر انقلاب اسلامی است / اجازه آسیب رساندن به گوهر انقلاب اسلامی را نمی‌دهیم

1402/11/2210:26
تعداد بازدید: 127 بار

رییس سازمان انرژی اتمی ایران در گفت‌و گو با رادیو «اقتصاد» گفت: مردم با حضور گسترده در راهپیمایی 22 بهمن بار دیگر بر حراست و صیانت از انقلاب اسلامی تاکید خواهند کرد.

به گزارش مرکز دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی ایران؛ محمد اسلامی در گفت‌و‌گو با برنامه «صفحه دوازدهم» رادیو «اقتصاد» با اشاره به راهپیمایی ۲۲ بهمن و جشن چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با تبریک این روز اظهار کرد: پیروزی انقلاب اسلامی ایران در روز ۲۲ بهمن، روز امید و همچنین خداحافظی با سیاهی و جنایتکاری‌هایی که با پشتوانه کشور آمریکا رخ می‌داد، بود.

معاون رییس جمهور افزود: در این روز مردم توانستند با هدایت امام راحل به پا خیزند و مقدرات خودشان را به دست خویش رقم بزنند؛ روز مهمی که باعث شد امام راحل آن را «یوم الله» بنامند.
وی تصریح کرد: در ۲۲ بهمن به لطف خداوند شاهد پیروزی خون بر شمشیر بودیم تا مردم ایران بتوانند مسیر سربلندی و افتخار را دنبال کنند. در همین راستا در سازمان انرژی اتمی ایران به لطف الهی یک جریان فعال را با دستاوردهایی براساس تحقیقات درون‌‌زا و بر پایه خودباوری دنبال می‌کنیم و این دستاوردها به ‌شکل روزافزون در حال پیشرفت است.

وی ادامه داد: به ویژه برای خدمت به ملت و مردم عزیز کشورمان در این دوره به نحوی گام برداشته‌‌ایم که ملموس باشد تا متوجه شوند چیزی که برای آن هزینه کرده‌اند، چه تاثیری در زندگی آن‌ها خواهد داشت؛ به همین خاطر روی این محور وقت فراوانی صرف کردیم تا با قابلیت‌سازی بتوانیم فناوری هسته‌ای را به زندگی مردم بیاوریم.

معاون رییس جمهور با بیان اینکه خوشبختانه با لطف خداوند متعال و تلاش همکاران در سازمان انرژی اتمی ایران در این مسیر گسترده شاهد بازگشایی جبهه‌های متعددی بوده‌ایم، افزود: سلامت جامعه و تامین امنیت غذایی جزو اولویت‌های سازمان انرژی اتمی ایران محسوب می‌‌شود و طرح‌هایی برای تحقق اهداف اصلی صنعت هسته‌ای در این زمینه تعریف شده است که یکی از آن‌ها، تولید تعداد فراوانی از انواع رادیودارو‌ها در سال جاری بود که یک اتفاق بزرگ در تراز جهانی است.

معاون رییس جمهور در ادامه با بیان اینکه این اقدامات و دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی حقیقت اساسی حضور و مشارکت مردم را بیش از پیش روشن می‌کند، گفت: با این وجود شاهد هستیم که دشمنان انقلاب با برخی القائات به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی در ملت ایران هستند و ما نباید اجازه دهیم گوهر انقلاب و جمهوری اسلامی که اساس به وجود آمدن آن اراده ملت بوده است توسط جناح‌ها، بازی‌های سیاسی و یا تفکرات حزبی و جناحی، آسیب ببیند.

اسلامی با اشاره به اینکه از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون تمام تلاش‌ها در راه عزت و پیشرفت ملت ایران بوده است، گفت: در این زمینه هر دولتی که روی کار آمده با توان و بضاعتی که داشته اقداماتی را انجام داده است و دستاوردهای امروز ما که در تراز جهانی قرار دارد همه از برکت انقلاب اسلامی است.

وی افزود: سرمایه‌گذاری و ایجاد قابلیتی که امروز از اثرات آن می‌توانیم بهره ببریم و در ادامه سرمایه‌گذاری ما برای استفاده آیندگان نشان‌دهنده یک جریان مهم و فعال است.

رییس سازمان انرژی اتمی ایران با تاکید بر اینکه این جریان مولود و حاصل تفکر انقلاب اسلامی بوده و مسیر خودباوری، عزت، شرف، بالندگی و اقتدارآفرینی را طی می‌کند، گفت: در فضایی که ما در سازمان انرژی اتمی ایران در قبال آن مسوولیت داریم، شاهد یک نوع انحصار مطلق در جهان هستیم؛ شرایط در این فضا به نحوی نیست که وقتی وارد فعالیت‌های هسته‌ای می شوید به راحتی بتوانید اقلامی که نیاز دارید را تهیه کنید زیرا این اقلام در انحصار چند کشور خاص است.

اسلامی خاطرنشان کرد: به حتم مردم در راهپیمایی 22 بهمن و مانند همیشه به شکل حماسی حاضر خواهند شد و به این مهم که راه طی شده؛ مسیر الله است، تداوم می‌بخشند.

معاون رییس جمهور با بیان اینکه مردم ایران با مشاهده دستاوردهای به‌دست آمده در کشور به آن افتخار می‌کنند، تصریح کرد: امتداد حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن، انتخابات و تعیین حق سرنوشت ملت است. مردم در روز 22 بهمن یک‌بار دیگر پای کار خودشان برای حفظ و حراست از انقلاب خواهند آمد و روی این مساله مهم تاکید می‌کنند.

وی ادامه داد: در انتخابات اسفندماه نیز به حتم شرایط به همین نحو خواهد بود و مردم از حق خودشان برای داشتن یک مجلس کارآمد دفاع خواهند کرد.

اسلامی در پایان گفت: مجلس دوازدهم در شرایط جاری و به ویژه در حوزه اقتصادی می‌تواند تحولاتی را از ناحیه قانون‌گذاری به وجود آورد تا به خروج کشور از این شرایطی که با آن مواجه است، کمک کند.

پربازدیدترین ها

مطالب مرتبط

آرشیو مطالب

  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :