1400/3/25 سه‌شنبه
1400/3/3 دوشنبه
لوگو سایت

پربازدیدترین ها

.

رییس سازمان انرژی اتمی عنوان کرد:

ساخت نیروگاه‌های اتمی؛‌ «ابر پروژه» دولت در سواحل هرمزگان/ دستیابی به اهداف توسعه سواحل مکران با ساخت نیروگاه‌های اتمی

1402/11/1214:20
تعداد بازدید: 425 بار

معاون رییس‌جمهور اظهار کرد: امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی ساخت نیروگاه‌های اتمی «ایران هرمز» با 4 نیروگاه 1250 مگاواتی در شهرستان سیریک و در راستای اجرای طرح توسعه سواحل مکران بودیم.

به گزارش مرکز دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان انرژی اتمی ایران؛ همزمان با نخستین روز از ایام الله دهه فجر 1402 و در جریان سفر رییس‌جمهور و اعضای هیات دولت به استان هرمزگان، آیین آغاز عملیات اجرایی ساخت نیروگاه‌های اتمی «ایران هرمز» با حضور محمد اسلامی، رییس سازمان انرژی اتمی ایران در شهرستان سیریک برگزار شد.

اسلامی در این مراسم گفت: این پروژه به عنوان یکی از طرح‌های مورد تاکید مقام معظم رهبری، در سند راهبردی توسعه صنعت هسته‌ای در افق 1420 مورد توجه قرار گرفته است.


وی ادامه داد: امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی ساخت نیروگاه‌های اتمی «ایران هرمز» با ظرفیت 5 هزار مگاوات (4 نیروگاه 1250 مگاواتی) در شهرستان سیریک و در راستای اجرای طرح توسعه سواحل مکران بودیم.

وی افزود: در سال 1420 باید به ظرفیت تولید 20 هزار مگاوات برق هسته‌ای در کشور برسیم که عملیات اجرایی تحقق بخشی از این هدف در سواحل مکران در استان هرمزگان مورد توجه قرار گرفته و امید است با توجه به هماهنگی‌ها و برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفته و نیز بر اساس زمان‌بندی‌های در نظر گرفته شده، این طرح اجرایی شود.

وی گفت: اکنون زمین مناسب برای ساخت نیروگاه‌های استان هرمزگان را تحویل گرفته‌ایم و مطالعات تفصیلی آن آغاز شده و در حال پیشرفت است. در این سایت یک شهرک صنعتی باید ایجاد شود تا بتوانیم پروژه‌هایی با چنین عظمتی را مطابق زمان‌‌بندی تعیین شده، اجرایی و دنبال کنیم.


وی خاطرنشان کرد: این «ابر پروژه» با سرمایه‌گذاری 15 میلیارد دلار اجرایی خواهد شد بنابراین ایجاد زیرساخت‌ها، امکانات و در نظر گرفتن ظرفیت‌های آموزشی تخصصی برای نیروی انسانی در دوره احداث و نیر دوره بهره‌برداری جزو موارد مهمی است که باید به آن توجه جدی شود.

رییس سازمان تصریح کرد: امید است با الطاف خداوند متعال بتوانیم این پروژه را به خوبی پیش برده و آن را به عنوان یکی از خدمات انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی به مردم عزیز و شریف ایران تقدیم کنیم.

اسلامی تاکید کرد: امیدواریم ساخت نیروگاه‌های اتمی در سواحل مکران را که جزو برنامه‌های پیش‌بینی شده به‌منظور توسعه این منطقه است را عملیاتی کنیم.

برای مشاهده گزارش تصویری اینجا کلیک کنید.

پربازدیدترین ها

مطالب مرتبط

آرشیو مطالب

  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
login