08:31:46 - 1397/5/27 شنبه
گزارش سفر دکتر علی اکبر صالحی به ایتالیا و انگلیس
گزارش سفر جناب آقای دکتر علی اکبر صالحی، معاون محترم رییس‌جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران در رأس هیأتی بلندپایه به کشورهای ایتالیا و انگلستان

سفر جناب آقای دکتر علی اکبر صالحی، معاون محترم رییس‌جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران در رأس هیأتی بلندپایه به کشورهای ایتالیا و انگلستان که در چارچوب برجام و توسعه روابط علمی و فنی با کشورهای صاحب فناوری و البته با دعوت مقامات عالی‌رتبه دو کشور، صورت گرفت، به ایفای نقشی برجسته‌تر و مبتنی‌بر واقعیت برای جمهوری اسلامی ایران در سطح بین‌الملل مدد می‌رساند.
کشورهای جامعه ملل به تناسب توانمندی‌ها، پیشرفت‌های علمی و فناوری باید بطور معمول در جایگاه شایسته خود در مجامع بین‌المللی و نهادهای مرجع حضور پیدا کنند. اما شرایط واقعی جهان آکنده از تلاش‌های خصمانه و ظالمانه در محدود نمودن اقتدار و حقوق کشورهایی است که در محور قدرت‌های بزرگ و استکباری قرار نمی‌گیرند و می‌خواهند مستقل باشند. جمهوری اسلامی از همین موارد است که از ابتدای انقلاب اسلامی همواره با فشارها، محدودیت‌ها، محرومیت‌ها، جنگ تحمیلی و تحریم‌های ناعادلانه مواجه بوده است. اما به لطف خدا، تدبیر مقام معظم رهبری و مدیریت مسئولان نظام و حمایت مردم فداکار و فهیم با تمامی ناملایمات مقابله کرده و سربلند بیرون آمده است.
 


صاحب اثر : سازمان انرژی اتمی 
ناشر : اداره کل دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی


login