• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

سازمان منبع اقتدار نظام جمهوری اسلامی است. یکی از منابع قدرت و اقتدار جمهوری اسلامی دستاوردهای سازمان است. اگر نبود  اصلاً بحث  1+5 و برجام هم نبود.

دکتر صالحی معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی در مراسم روز کارمند 4 شهریور ماه 1397 در جمع مدیران، معاونین و کارکنان سازمان در بخشی از سخنانش با اشاره به مطلب فوق افزود: چشم‌های گوناگونی ناظر بر سازمان است. بالاترین آنها مقام معظم رهبری است که عنایت خاصی به سازمان دارند. به این دلیل که ایشان سازمان را به عنوان یک ارگان کلیدی و حساس در نظر می‌گیرند.

وی سپس در ارتباط با شرایط اقتصادی حاکم بر کشور گفت : در بعد اقتصاد شرایط اقتصادی ما، شرایط خوبی نیست. حضرت آقا در جلسه‌ای فرمودند شرایط خطیری در مملکت حکفرما‌ست اما نه بن‌بست. بخشی از این اتفاق ناشی از تصمیم‌های حساب نشده است. اما بخشی از آن  هم ناشی از فشارهای خارجی است. شما ببینید ما با یک دنیای استکباری درافتاده‌ایم که هزینه دارد. آمریکا غولی بی‌شاخ و دم است.  کشوری مثل ترکیه که با این غول درنیفتاده است به محض اینکه کشیشی آمریکایی را دستگیر می‌کند، مشکلات بزرگ اقتصادی پیدا می کند. در حالی که مشکلات ریشه ای هم با غرب ندارد.

رییس سازمان انرژی اتمی با اشاره به اوضاع کشور و شایعاتی که گاهی بر سر زبانهاست افزود: مثل اینکه این مملکت متولی ندارد. فقط یک عده هستند که هر حرفی را می زنند و مردم را ناامید می‌کنند. چند وقت پیش نوشته بودند "علت اینکه برق رفته همین برجام است. اگر برجام نبود نیروگاه‌ها داشتند کار می‌کردند." آنها به غلط می‌گویند "سانتریفیوژها را تبدیل به تکه آهن‌هایی ‌کردند و ریختند بیرون". این بی‌حرمتی به نیروهای سازمانی است. یا راجع به اراک می گویند "راکتور را با سیمان پر کردند". حتی وقتی خبرنگاران را می‌برند راکتور را به آنها نشان می‌دهند، دوباره همان حرف را تکرار می کنند. وی تأکید کرد: اینگونه حرف ها برای خیرخواهی و مخالفت نیست، بلکه برای قدرت‌طلبی است.  

دکتر صالحی با اشاره به هفته دولت و یادآوری عبارتی از شهید رجایی گفت:  شهید رجایی فرمود؛ اگر یک قرص نان داشته باشیم همه سهیم می‌شویم ولی ذلت را نمی‌پذیریم. و سپس افزود: انسان باید کریم باشد . انسان جایگاه ویژه‌ای دارد. اگر در مقابل خدا حقیر و ذلیل باشد، اشکال ندارد. اما ذلیل و حقیر در مقابل این دنیای وانفسا خیلی بد است. آن هم برای یک مسلمان.