• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

15:36:17 - 1398/12/28 چهارشنبه
كمك‌هاي بشردوستانه واحد قانونی ایمنی هسته‌ای چين (CAEA) برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا
.
 واحد قانونی ایمنی هسته ای چين (China Atomic Energy Authority) كه تعامل نزديكي با سازمان انرژي اتمي ايران در همكاري‌هاي صلح‌آميز هسته‌اي دارد، محموله‌اي از كمك‌هاي بشر دوستانه شامل ده هزار لباس محافظتي قابل استفاده براي بیماران و كادر درماني در شرايط ICU بعلاوه چهار هزار و پانصد ماسك محافظتي و ده مجموعه اكسيژن ساز به این سازمان اهداء نمود. این مجموعه اهدایی با همکاری وزارت امور خارجه و سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن امروز 28 اسفند تحویل گمرک فرودگاه امام خمینی گردید.
سازمان انرژي اتمي ايران در آستانه سال نو و با درك شرايط جاري، اقلام فوق را به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي کشور هدیه می نماید.
 

لازم به ذکر است پیشتر خط پرتودهی مجتمع پژوهشی ایران مرکزی(یزد) از روز پنجشنبه ۲۲اسفندماه ۱۳۹۸ در راستای پشتیبانی از اقدامات پیشگیری و کنترل شیوع ویروس کرونا و با همت و تلاش کارکنان پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای، کلیه خدمات پرتودهی و استریل تجهیزات پزشکی مورد نیاز کشور را بصورت ۲۴ساعته ارائه می نماید.
با توجه به نیاز مردم و جامعه پزشکی به ماسک و تجهیزات استریل شده در این روزهای حساس کشور، شتاب‌دهنده الکترون مجتمع یزد به منظور استریل کردن تجهیزات یکبار مصرف پزشکی و ارائه خدمات در این حوزه بطور بیست و چهار ساعته فعال گردید.
همچنین در اجرای وظایف و مسئولیت اجتماعی این سازمان، ارائه خدمات استریلیزاسیون به کلیه شرکت‌هایی که تجهیزات پزشکی و ماسک را در اختیار مردم و بیمارستان‌ها قرار می‌دهند، تا شکست کامل ویروس کرونا(COVID-19)، به‌صورت رایگان انجام خواهد گرفت.
فرآیند استریل در این مجتمع با روش تاباندن پرتو الکترون روی تجهیزات پزشکی جهت نابودی میکروب‌ها و میکرو اورگانیسم‌ها صورت می‌گیرد.
 
منبع خبر : دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی
نسخه قابل چاپ
بيشتر
login