• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

18:28:48 - 1399/1/2 شنبه
بازدید دکتر صالحی از خدمت‌رسانی سازمان در تعطیلات نوروز
.
دکتر علی اکبر صالحی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران صبح روز شنبه 2 فروردین 99 با حضور در مرکز کاربرد پرتوهای سازمان، از روند خدمت رسانی 24 ساعته و با تمام توان این مرکز به بیمارستان ها و مراکز پزشکی بازدید نمود. در این بازدید که با حضور معاون کاربرد پرتوهای سازمان و مدیران و متخصصان این بخش صورت گرفت، فعالیت های شبانه روزی مرکز در میکروب زدایی و استریل وسایل یکبار مصرف پزشکی برای شرکت های فعال در این حوزه ها و بویژه برای گروه های جهادی و بسیج مردمی تشریح شد.
معاون رییس جمهور پس از بازدید با اشاره به فعالیت سامانه پرتودهی گاما در این مرکز گفت: هم اکنون در این سامانه نیازهای پزشکی از جمله تجهیزات، دستکش، گان و موارد دیگر که در بیمارستان ها مورد نیاز است، استریلیزه و میکروب زدایی می شود.
دکتر صالحی تصریح کرد: با توجه به شرایط خاص کشورمان، تصمیم گرفتیم از خدمات این مرکز پرتودهی به صورت 24 ساعته استفاده شود. و علیرغم اینکه عمده کارکنان دولت در تعطیلات به سر می برند، عزیزان ما با توجه به مسئولیتی که در قبال ملت خودشان دارند، پذیرفتند که 24 ساعته به فعالیت بپردازند.
رییس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه مقادیر زیادی هدایا و تولیدات کارخانجات مختلف کشور در این مرکز به صورت رایگان پرتودهی می شوند، افزود: علاوه بر این مرکز سامانه های پرتودهی دیگری در یزد و بناب داریم که آنها نیز مشغول فعالیت هستند و خدمات ارزشمندی ارائه می نمایند.
شایان ذکر است مرکز کاربرد پرتوها در راستای ارتقاء و سرعت بخشیدن به خدمات، فعالیت های معمول خود را به طور موقت متوقف نموده تا بتواند خدمات مربوط به سلامت مردم و عموم جامعه را به بهترین وجهی ارائه نماید.
این فعالیت ها در مقطعی که به منظور مبارزه با اپیدمی ویروس کرونا با کمبود تجهیزات و وسایل یکبار مصرف در مراکز درمانی مواجه هستیم، حائز اهمیت است.
دکتر صالحی همچنین از تلاش و حضور مسئولانه مدیران و متخصصان این مرکز قدردانی نمود.
در همین راستا پیش از این خط پرتودهی مجتمع پژوهشی ایران مرکزی(یزد) از روز ۲۲اسفندماه ۱۳۹۸ به منظور پشتیبانی از اقدامات پیشگیری و کنترل شیوع ویروس کرونا و با همت و تلاش کارکنان پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای، کلیه خدمات پرتودهی و استریل تجهیزات پزشکی مورد نیاز کشور را بصورت ۲۴ساعته ارائه می نماید.
با توجه به نیاز مردم و جامعه پزشکی به ماسک و تجهیزات استریل شده در این روزهای حساس کشور، شتاب‌دهنده الکترون مجتمع یزد به منظور استریل کردن تجهیزات یکبار مصرف پزشکی و ارائه خدمات در این حوزه بطور بیست و چهار ساعته فعال گردید.
همچنین در اجرای وظایف و مسئولیت اجتماعی این سازمان، ارائه خدمات استریلیزاسیون به کلیه شرکت‌هایی که تجهیزات پزشکی و ماسک را در اختیار مردم و بیمارستان‌ها قرار می‌دهند، تا شکست کامل ویروس کرونا(COVID-19)، به‌صورت رایگان انجام خواهد گرفت.
منبع خبر : دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی
نسخه قابل چاپ
بيشتر
login