• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

دکتر صالحی با حضور در سفارت کویت درگذشت امیر این کشور را تسلیت گفت
.
دکتر علی اکبر صالحی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران روز چهارشنبه 9 مهرماه با حضور در سفارت کویت در تهران، درگذشت شیخ «صباح الأحمد الجابر الصباح» امیر کویت را به فلاح بداح الحجرف، کاردار سفارت این کشور در تهران تسلیت گفت.
در این رویداد حضور دکتر صالحی مورد استقبال کاردار کویت قرار گرفت و دقایقی چند در گفت‌وگویی صمیمی خاطراتی از دوران فعالیت رییس سازمان انرژی اتمی ایران در سازمان کنفرانس اسلامی بازگویی شد.
 
 
معاون رییس جمهور همچنین به همین مناسبت یادداشتی به زبان عربی در دفتر یادبود سفارت کویت مرقوم نمود و این فقدان را به ملت و دولت کویت تسلیت گفت.
 
معادل فارسی متن مزبور بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
   با نهایت اندوه وتأثر، خبر درگذشت والاحضرت شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح، امیر دولت کویت، که یکی از ستونهای سیاستمداری حکیمانه، و دولتمردان بزرگ منطقه بودند، دریافت نمودیم. آن مرحوم، مرجع قابل اعتمادی برای بررسی مشکلات منطقه بوده، زیرا دور اندیشی و نیات حسنه را اساس کار خود قرار داده، و منافع همه طرفها را در قالبی از عدل وانصاف رعایت می کردند.
   اینجانب ضمن عرض تسلیت به ملت برادر کویت به مناسبت این ضایعه سهمگین، از خداوند تبارک و تعالی مسئلت دارم که فقید را در بهشت برین اسکان دهد و کویت را از هر گزندی مصون دارد.
   وإنا لله وإنا الیه راجعون.
 

 
منبع خبر : دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی
نسخه قابل چاپ
بيشتر
login