• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

دبیر نخستین جشنواره علمی، فرهنگی و رسانه‌ای صنعت هسته‌ای کشور:
تعامل با نخبگان، مسیر تعالی در صنعت هسته‌ای را هموار می‌کند/ برگزیدگان جشنواره صنعت هسته‌ای از نیروگاه اتمی بوشهر بازدید علمی می‌کنند
.
نخستین جشنواره علمی، فرهنگی، رسانه‌ای صنعت هسته‌ای با محوریت دیپلماسی عمومی و با شعار «انرژی هسته‌ای؛ چشم‌انداز فردا» به همت سازمان انرژی اتمی ایران در تاریخ 3خرداد1400 برگزار می‌شود.
دکتر ذوالفقاری، دبیر جشنواره و مدیر کل دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان انرژی اتمی، در خصوص برگزاری اولین جشنواره علمی، فرهنگی و رسانه‌ای صنعت هسته‌ای کشور، گفت: با حمایت رئیس سازمان انرژی اتمی، معاون امور بین‌الملل، حقوقی و مجلس سازمان انرژی اتمی و  تلاش‌های اداره کل دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی شاهد برگزاری این جشنواره با رویکرد تشکیل و توسعه شبکه نخبگان داخلی و خارجی و همچنین شناسایی ظرفیت‌ها و تعامل با مخاطبین هستیم.
وی افزود: با توجه به شرایط کنونی جامعه، ایجاد تفکری دانشورانه و  غیرسیاسی درباره فعالیت های صنعت هسته‌ای امری ضروری است که یکی از راه‌های دستیابی به این رویکرد مهم ایجاد تعامل با نخبگان و عموم مردم می‌باشد؛ هدف اصلی از برگزاری این جشنواره ایجاد تعامل حداکثری با مخاطبین در جهت شناسایی ظرفیت‌ها و همکاری با این عزیزان است.
دبیر جشنواره علمی، فرهنگی و رسانه‌ای صنعت هسته‌ای، در ادامه تصریح کرد: دیپلماسی عمومی با رویکرد کاهش ناآگاهی‌ و شناخت‌های نادرست از اقدامات و فعالیت‌های صنعت هسته‌ای موجبات حرکت بسوی نگرشی جدید از فناوری هسته ای را فراهم می‌کند و مطمئنا تعامل با نخبگان مسیر تعالی در صنعت هسته‌ای را هموارتر خواهد کرد.
دکتر ذوالفقاری خاطرنشان کرد: با استفاده از ظرفیت های اداره کل دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی همکاری و تعامل با نخبگان، صاحب نظران، متخصصان و عموم دانش پژوهان با همتی مضاعف پیشرفت خواهد کرد و شاهد استفاده موثر و  بهینه از ایده‌ها و توانمندی اندیشمندان ایران اسلامی خواهیم بود.
وی در پایان ضمن دعوت از تمامی صاحب نظران و استعدادهای برتر  این حوزه جهت شرکت در جشنواره، تاکید کرد: استفاده بهینه و موثر از ایده‌ها و پشتیبانی از آثار ارسال شده به جشنواره، لازمه زمینه سازی جهت بهره‌گیری از استعدادهای جوانان این کشور می‌باشد. بنابراین از تمامی افراد واجد شرایط دعوت بعمل می‌آوریم تا با شرکت در اولین جشنواره علمی، فرهنگی و رسانه‌ای صنعت هسته‌ای کشور، به شناسایی ظرفیت‌ها و تعامل با نخبگان و عموم مخاطبین در عرصه ارزش آفرین صنعت هسته ای کمک شایانی نمایند. انشالله برگزیدگان این جشنواره علاوه بر دریافت جوایز متناسب و گواهینامه رسمی شرکت در جشنواره، با حمایت شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی ایران بازدید علمی یک‌روزه از نیروگاه اتمی بوشهر خواهند داشت. البته این بازدید منوط به اتمام پاندمی ویروس کرونا بوده و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی انجام خواهد گرفت.

منبع خبر : دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی
نسخه قابل چاپ
بيشتر
login