• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
رویدادهای علمی و هسته‌ای
رویدادهای علمی و هسته‌ای
به مناسبت هفته پژوهش برگزار می‌شود؛
مسابقه هسته‌ای برای کودکان و نوجوانان...
.
پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای با همکاری انجمن هسته‌ای ایران نخستین مسابقه هسته‌ای برای کودکان و نوجوانان را به مناسبت هفته پژوهش برگزار می‌کند. این مسابقه با هدف آشنایی دانش‌آموزان و نوجوانان با فناوری هسته‌ای و کاربردهای آن برگزار می‌شود.
کلیه دانش آموزان و خانواده‌های محترم می‌توانند با ارسال نقاشی، متن علمی (حداکثر دو صفحه)، پوستر علمی، پیام صوتی (حداکثر 3 دقیقه)، پیام تصویری (حداکثر 3 دقیقه) در مورد فناوری هسته‌ای و کاربردهای آن چه می دانید؟ در این مسابقه شرکت کنند.
مخاطبین می‌توانند با کشیدن نقاشی با موضوعات مختلف هسته‌ای در این مسابقه شرکت کنند همچنین می‌توانند در مورد یک موضوع علمی هسته‌ای صحبت کنند و فایل صوتی یا تصویری آن را ارسال کنند. 
موضوعات پیشنهادی: تولید انرژی به‌ویژه برق، کاربردهای فناوری هسته‌ای در پزشکی (تشخیص و درمان سرطان و ...)، در صنعت (تصویربرداری، جرم‌سنجی، رطوبت‌سنجی، چگالی‌سنجی و ...)، در کشاورزی(کنترل آفات و نگهداری محصولات کشاورزی، کنترل بیماری‌های گیاهی و علف هرز و ...)، زندگی‌نامه دانشمندان هسته‌ای، تاریخچه فناوری هسته‌ای، مفاهیم اصلی مانند پرتوزایی، انواع پرتوها، اورانیوم و غنی سازی، کیک زرد، تولید سوخت هسته‌ای و غیره
به 20 نفر از شرکت کنندگان به قید قرعه جوایز نفیسی تقدیم خواهد شد.
ارسال آثار به ایمیل NuclearFestival@aeoi.org.ir به همراه نام، نام خانودگی، تلفن تماس و شهر محل اقامت
مهلت ارسال: تا 25 آذر ماه 1399
 
منبع خبر : دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی
نسخه قابل چاپ
login