• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اخبار

همزمان با هفته دفاع مقدس جلسه نشست هم اندیشی نخبگان و چهره های شاخص ملی استان قزوین به منظور برگزاری کنگره ملی بزرگداشت 3000 شهید استان قزوین با حضور حجت الاسلام‌ و المسلمین ابوترابی فرد، امام جمعه موقت تهران، دکتر علی اکبر صالحی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران، حجت الاسلام‌ و المسلمین عابدینی نماینده ولی فقیه در استان قزوین و جمعی از مسئولین این استان برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین, حجت الاسلام‌ و المسلمین ابوترابی فرد در گردهمایی نخبگان و چهره‌های شاخص
ملی استان قزوین برای برگزاری باشکوه‌تر کنگره سه هزار شهید استان در تهران به سخنان رهبر انقلاب اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب در آن سالی که به قزوین سفر کردند شهدای این استان را بسیار ممتاز و استثنایی برشمردند.

به گفته امام جمعه موقت تهران ؛ در کنگره سه هزار شهید استان, باید با یادآوری ظرفیت های مختلف استان, مردم را با دستاورد‌های انقلاب و نظام بیشتر آشنا کرد. وی ظرفیت استان قزوین را در بخش‌های اقتصادی، تاریخی، سیاسی و فرهنگی بسیار بالا دانست.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: این کنگره باید جذاب و مخاطب ساز و بستری مطلوب برای استان و کشور باشد.

رئیس سازمان انرژی اتمی هم تفهیم فلسفه زندگی به نسل جوان را مهم‌ترین هدف از برگزاری این کنگره بیان کرد.

دکتر صالحی گفت: جوانان اصلی‌ترین مخاطبان این کنگره هستند و دشمنان انقلاب تلاش دارند تا مردم به ویژه جوانان را از انقلاب و نظام مایوس کنند لذا وظیفه همه ما مسئولین است که با برگزاری این کنگره‌ها حیات طیبه را به جوانان بیاموزیم.

وی افزود: باید یاد و خاطره شهدا، نزد مخلوق خداوند زنده نگه داشته شود چرا که شهدا ادامه دهنده راه رسول خدا (ص) هستند.

به گفته رئیس سازمان انرژی اتمی، قزوین از قبل هم یک استان علم پرور محسوب می‌شده و در سال‌های اخیر با احداث پروژه‌هایی از جمله چشمه نور در حال احیاء عظمت خود است.

صالحی از راه‌اندازی مدرسه انرژی اتمی هم گفت و افزود: تمام کار‌های زیر ساختی این مدرسه به اتمام رسیده که به امید خداوند از مهر سال آینده دانش آموز پذیرش خواهد کرد.

حجت الاسلام‌ و المسلمین عابدینی نماینده ولی فقیه در استان قزوین هم در این نشست، با تأکید به برگزاری باشکوه و شایسته کنگره سه هزار شهید استان گفت: باید قدرشناس شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی باشیم و کنگره سه هزار شهید استان را به بهترین شکل برگزار کنیم.

امام جمعه قزوین افزود: کنگره سه هزار شهید استان قزوین فرصتی تکرارناپذیر برای استان محسوب می‌شود و همه باید به نحو شایسته از این فرصت استثنایی استفاده کنیم.

زاهدی استاندار قزوین هم در این نشست گفت: بیان واقعیت‌های انقلاب و شقاوت‌های دشمنان به صورت درست و به دور از تحریف به نسل جوان یکی از کار‌های مهمی است که در این کنگره باید انجام شود.

سردار شاهرخی فرمانده سپاه استان نیز بیان کرد: مخاطبان اصلی این کنگره قشر جوان و نوجوان است که جنگ را تجربه نکرده اند و این کنگره فرصتی برای ارائه دست آورد‌های انقلاب اسلامی در موارد مختلف است.

وی افزود: تاکنون ۸۱ درصد از آثار شهدا جمع‌آوری شده است و همچنین ۳ هزار خانواده نیازمند هم شناسایی و یک بسته حمایتی به نام یک شهید به این خانواده‌ها داده می‌شود.

فرمانده سپاه استان افزود: پیش بینی می‌شود قبل از برگزاری کنگره ۲۰۰ یادواره در روستا‌ها و شهر‌ها برگزار شود.

منبع خبر : دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی

نسخه قابل چاپ