• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اخبار

حجت الاسلام سید محمود علوی، وزیر اطلاعات به همراه جمعی از معاونانش دوشنبه 4 تیرماه 1397 از تأسیسات فردو و نطنز بازدید کرد. در این بازدید بهروز کمالوندی معاون حقوقی، بین الملل و امور مجلس و سخنگوی انرژی اتمی، مهندس رحمت، معاون حفاظت و امنیت این سازمان، جمعی از معاونین و مدیران صنعت هسته ای و نیز مهدی صادقی استاندار قم  نیز حضور داشتند.

در جریان بازدید که به منظور اطلاع‌رسانی به وزیر اطلاعات درباره آمادگی سایت فردو برای شروع فعالیت بر اساس  فرمایشات رهبری و رسیدن به 190 هزار سو در چارچوب برجام انجام شد؛ وزیر اطلاعات در جمع خبرنگاران رسانه های داخلی گفت: همانطور که در مذاکرات سیاسی به طرف‌های خارجی به صراحت اعلام شده برجام به یک مو بند است و در صورتی که طرف‌های خارجی بخواهند بدعهدی هماهنگ با آمریکا از خود نشان دهند، با عکس العمل ایران مواجه خواهند شد. وی افزود: با توجه به دستاوردهای ارزشمندی که این مدت عزیزان ما بر اساس تحقیق و توسعه کسب کرده‌اند، آنها خواهند دید که در فرصت کوتاهی فرسنگ‌ها از آنچه قبل از برجام بودیم، جلوتر خواهیم رفت.

حجت الاسلام سید محمود علوی ادامه داد: در چارچوب فعالیت های تحقیق و توسعه کارهای ارزشمندی انجام شده و با این آمادگی خوب، فرمان رهبری درباره فعال شدن 190 هزار سو دست یافتنی است. علوی تصریح کرد: دشمن از عهد شکنی خود پشیمان می‌شود، آنها تا الان سعی کردند ملت ایران را به زانو درآورند اما این آرزو را به گور خواهند برد.

وزیر اطلاعات گفت: قبلا توفیق داشتم از نزدیک با فعالیت هسته‌ای در این سایت آشنا شوم اما بار دیگر امروز بازدیدی از این سایت داشتم تا به فرزندان کشورمان خسته‌نباشید بگویم. خوشبختانه انگیزه دانشمندان ما بسیار بالاست و یک نگاه امیدوارانه به آینده وجود دارد که نشان می‌دهد اراده ایران و ایرانی تحت تاثیر اقدامات ناامیدانه دشمن قرار نمی‌گیرد.

بهروز کمالوندی نیز در سایت غنی سازی نطنز در حاشیه بازدید وزیر اطلاعات کشور از این سایت به خبرنگاران گفت: ما آماده‌ایم بلافاصله بعد از دستور رهبری در جایگاه مناسب قرار گیریم و با سرعت به مراتب جلوتر از گذشته رویم.

وی افزود: ظرفیت کشور در رفتن به سمت غنی سازی صنعتی بسیار بالاست، بنا به نظر رهبر معظم انقلاب فعلاً در چارچوب برجام اقدام می کنیم. اگر زمینه ایجاب کند و اگر برجام نباشد برای حرکت در مسیر بدون برجام هم پیش بینی لازم را کرده‌ایم.

وی با اشاره به بازدید وزیر اطلاعات و تایید توانمندی و آمادگی این مجموعه در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری اظهار کرد: این مساله پیام خود را دارد و دلگرمی خوبی است هم برای ملت شریف که دستاوردهای هسته‌ای حفظ شده و هم پیامی است به طرف‌های خارجی که محدودیت‌های پذیرفته شده بر اساس توافقات بوده است و آنها هم باید تعهدات خود را محترم بشمارند.

 

منبع خبر : دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی

نسخه قابل چاپ