نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اخبار

دومین سمینار مقامات عالی‌رتبه ایران و اتحادیه اروپا در همکاری‌های بین‌المللی هسته‌ای با عنوان "همکاری‌های هسته ای: پیشرفت‌ها و چشم‌اندازها" با حضور مسئولین و کارشناسان ارشد دو طرف روزهای سه شنبه و چهارشنبه 30 آبان و 1 آذر در اصفهان برگزار می‌شود. سخنرانان اصلی این سمینار ضمن نگاه به همکاری‌های یکسال گذشته ایران و اتحادیه اروپا چشم‌اندازی از آینده این همکاری‌ها ترسیم خواهند کرد. بهروز کمالوندی، معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس سازمان انرژی اتمی، دکتر عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه و هلگا اشمید، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از جمله سخنرانان اصلی این سمینار خواهند بود. همچنین مقامات و کارشناسانی از کشورهای فرانسه، آلمان، ایتالیا، بلژیک، روسیه، سوئیس، چین، آرژانتین و رومانی در این سمینار حضور دارند و تعدادی از آنها به ایراد سخنرانی در حوزه‌های مربوطه می‌پردازند.

سمینار نخست همکاری‌های هسته‌ای ایران و اتحادیه اروپا در قالب ضمیمه سه برجام با عنوان سمینار مقامات عالی‌رتبه ایران و اتحادیه اروپا برای همکاری‌های هسته‌ای پس از برجام؛ «انتظارات و مسئولیتها» اسفند ماه سال گذشته در محل دپارتمان اتحادیه اروپا در بروکسل برگزار گردید که در آن تحت عنوان مسئولیت ها و انتظارات، در دو پنل جداگانه حقوق هسته‌ای و تحقیق و توسعه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سمینار مشابهی نیز با عنوان 25 سال همکاری‌های ایران و روسیه در زمینه بهره برداری صلح آمیز از انرژی هسته‌ای: چشم اندازهای جدید روزهای 26-25 مهرماه سالجاری در مسکو برگزار و نمایندگان کشورهای مذکور در آن به ایراد سخنرانی پرداختند.

منبع خبر : دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی

نسخه قابل چاپ